Przeziębienie i grypa - zwalczaj przyczyny i zapobiegaj objawom

Grypa i przeziębienia mogą łatwo się rozprzestrzeniać. Szczególnie narażeni na zachorowanie jesteśmy gdy dotykamy zainfekowanych powierzchni (klamek, pieniędzy, drzwi itp.), a później ust lub nosa, lub kiedy po prostu przebywamy w zatłoczonych miejscach. Kiedy pojawiają się pierwsze objawy przeziębienia lub grypy, Aspirin® może Ci pomóc szybko wrócić do zdrowia.

Objawy

Początek objawów Stopniowy; objawy przeziębienia pojawiają się w okresie 1–3 dni Szybkie pojawienie się objawów (w ciągu 3–6 godzin), szczególnie gorączki
Gorączka Rzadko Zazwyczaj obecna, wysoka (od 38°C do 40°C); trwa od 3 do 4 dni
Zmęczenie Łagodne Zazwyczaj obecne, może trwać od 2 do 3 tygodni
Bóle mięśniowe o charakterze ogólnym Lekkie bóle całego ciała Zazwyczaj obecne, często silne
Niedrożność nosa Często Czasami
Ból głowy Rzadko Często
Swędzenie, łzawienie oczu Często Rzadko
Ból gardła Stopniowo zwiększający się ból gardła lub jego podrażnienie Rzadko
Kichanie Często Rzadko
Ucisk w klatce piersiowej Łagodny lub umiarkowany Często, może być poważny
Kaszel Często obecny jest drapiący, wilgotny kaszel Zazwyczaj obecny jest kaszel suchy, bez śluzu

Tylko Ty możesz zapobiec grypie i przeziębieniu

url Mobile Image

TE PROSTE WSKAZÓWKI MOGĄ ZMNIEJSZYĆ NASILENIE DOLEGLIWOŚCI I ZAPOBIEC ROZPRZESTRZENIANIU SIĘ CHOROBY


Unikaj bliskich kontaktów z chorymi. Jeżeli zachorujesz, staraj się nie przebywać blisko osób zdrowych, aby nie rozprzestrzeniać infekcji. Zostań w domu, nie idź do szkoły / pracy. Zakrywaj nos i usta przy kichaniu / kaszlu.


Często myj ręce, szczególnie po kontakcie z innymi ludźmi, przed posiłkami oraz po skorzystaniu z toalety. Woda z mydłem jest wystarczającym środkiem myjącym, jeżeli nie jest dostępna, można użyć żelu antybakteryjnego.


url Mobile Image

Unikaj dotykania oczu, nosa i ust. Wirusy przenoszą się w ten sposób bardzo łatwo i mogą rozwinąć infekcję.


Staraj się wprowadzać w życie zdrowe nawyki. Dbaj o higienę własną oraz pomieszczeń, w których przebywasz. Wysypiaj się. Pamiętaj o regularnej aktywności fizycznej. Ogranicz stres. Pij odpowiednią ilość płynów. Dbaj o zdrową, odżywczą dietę.


url Mobile Image

Zachorowaniu na grypę zapobiega również coroczne szczepienie, zalecane szczególnie osobom z tzw. grup ryzyka.


Przeziębienie: najczęstsza dolegliwość

Przeziębienie: najczęstsza dolegliwość

Wszyscy wiemy, jak źle możemy się czuć z powodu zwykłego przeziębienia. Czy jest ktoś, kto nigdy nie odczuł jego osłabiających objawów, takich jak zatkany nos, katar i brak energii? Przeziębienie to najczęstsze schorzenie, jakie nas dotyka:


W Stanach Zjednoczonych co roku rejestruje się 62 miliony przypadków zgłoszonych do lekarza, a łączną liczbę zachorowań ocenia się od 500 milionów do miliarda.


  • Dorośli chorują na przeziębienie mniej więcej od dwóch do czterech razy w roku.
  • Dzieci – od ośmiu do dziewięciu.

Ta okropna grypa

Ta okropna grypa

Co roku epidemie grypy powodują od trzech do pięciu milionów przypadków poważnych zachorowań na świecie¹.


Grypa może być chorobą zagrażającą życiu, szczególnie w przypadku osób starszych, noworodków i osób z osłabionym systemem odpornościowym, a także chorujących na inne choroby układowe.


Grypa jest schorzeniem poważniejszym niż przeziębienie. Jej początkowe objawy pojawiają się szybciej, są bardziej intensywne i trwają o wiele dłużej.

top cold

Daj sobie szansę na szybkie wyzdrowienie

Istnieje wiele sposobów na leczenie objawów przeziębienia i grypy. Jednym z nich może być przyjmowanie  Aspirin® C Forte.

Aspirin® C Forte zawiera dwa razy więcej substancji czynnej w jednej tabletce w porównaniu do Aspirin® C.

Poprzez połączenie kwasu acetylosalicylowego i witaminy C Aspirin® C Forte jest odpowiednim lekiem do łagodzenia objawów przeziębienia i grypy oraz wspierania organizmu w zwalczaniu choroby.

top cold

Daj sobie szansę na szybkie wyzdrowienie

Istnieje wiele sposobów na leczenie objawów przeziębienia i grypy. Jednym z nich może być przyjmowanie  Aspirin® C.

Poprzez połączenie kwasu acetylosalicylowego i witaminy C Aspirin® C jest odpowiednim lekiem do łagodzenia objawów przeziębienia i grypy oraz wspierania organizmu w zwalczaniu choroby.

top cold

Zwalczaj objawy kompleksowo

Gdy do objawów przeziębienia lub grypy dołącza zatkany nos, warto zastosować kompleksowe rozwiązanie, jakim jest połączenie kwasu acetylosalicylowego (uśmierza ból i obniża gorączkę) i pseudoefedryny (silnego środka udrażniającego nos). Połączenie takich składników znaleźć można w Aspirin® Complex i Aspirin® Complex Hot. Leki  te dostępne są w formie granulatu do przygotowania ciepłego (Aspirin® Complex Hot) lub zimnego (Aspirin® Complex) napoju.

Aspirin® Complex i Aspirin® Complex Hot mogą Ci pomóc w walce objawami przeziębienia i grypy, abyś ponownie mógł się cieszyć każdą chwilą.

Do gory