Ból

Anatomia bólu

Nasz organizm wyposażony jest w receptory bólowe rozsiane we wszystkich jego zakątkach. Kiedy receptory te zostaną pobudzone, wysyłają sygnał do mózgu, wywołując reakcję ostrzegawczą w postaci bólu. To „wiadomość”, że powinniśmy na daną okolicę ciała zwrócić szczególną uwagę.

Ból jest wynikiem działania szerokiej gamy bodźców: fizycznych, chemicznych i termicznych. Jeśli dana tkanka zostanie tymi bodźcami pobudzona, wówczas wytwarza prostaglandyny, wywołujące odczyn zapalny. To z kolei prowadzi do wzrostu temperatury, powstania obrzęku chorej okolicy ciała i zwiększenia wrażliwości nerwów. Skuteczność Aspirin® jako leku przeciwbólowego polega na hamowaniu wytwarzania prostaglandyn i wywieraniu działania przeciwzapalnego i przeciwbólowego.

Odwiedź stronę globalną Aspirin.com

Przeszukaj Aspirin.pl

Odwiedź stronę Bayer.com.pl

ASPIRIN® PRO z technologią MicroActive®

Nowa ASPIRIN® PRO to prawdziwa rewolucja wśród leków przeciwbólowych. Dzięki technologii mikroaktywnych cząsteczek 6 razy szybciej uwalnia substancję aktywną*¹ i przynosi szybszą ulgę w bólu.

Go

Aspirin® Complex Hot

Silniejsza terapia w walce z przeziębieniem. Gorący napój zawierający kwas acetylosalicylowy i pseudoefedrynę zwalczający główne oznaki infekcji wirusowych o przyjemnym, eukaliptusowo-miętowym smaku. Poznaj jego zalety.

Go