Ból

Anatomia bólu

Nasz organizm wyposażony jest w receptory bólowe rozsiane we wszystkich jego zakątkach. Kiedy receptory te zostaną pobudzone, wysyłają sygnał do mózgu, wywołując reakcję ostrzegawczą w postaci bólu. To „wiadomość”, że powinniśmy na daną okolicę ciała zwrócić szczególną uwagę.

Ból jest wynikiem działania szerokiej gamy bodźców: fizycznych, chemicznych i termicznych. Jeśli dana tkanka zostanie tymi bodźcami pobudzona, wówczas wytwarza prostaglandyny, wywołujące odczyn zapalny. To z kolei prowadzi do wzrostu temperatury, powstania obrzęku chorej okolicy ciała i zwiększenia wrażliwości nerwów. Skuteczność Aspirin® jako leku przeciwbólowego polega na hamowaniu wytwarzania prostaglandyn i wywieraniu działania przeciwzapalnego i przeciwbólowego.

Odwiedź stronę globalną Aspirin.com

Przeszukaj Aspirin.pl

Odwiedź stronę Bayer.com.pl

Nowość! Aspirin® Complex Hot

Silniejsza terapia w walce z przeziębieniem. Gorący napój zawierający kwas acetylosalicylowy i pseudoefedrynę zwalczający główne oznaki infekcji wirusowych o przyjemnym, eukaliptusowo-miętowym smaku. Poznaj jego zalety.

Go

Przeziębienie i grypa - dowiedz się więcej

Zobacz, czym różni się przeziębienie i grypa. Poznaj ich objawy i przebieg oraz naucz się, jak im zapobiegać i jak je leczyć.

Go